Warning: Creating default object from empty value in /home/vrlab/domains/vrlab.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/cleaner-gallery/cleaner-gallery.php on line 84
» team VRlab.edu.pl
Laboratorium Zaawansowanych Technologii Komputerowych w Psychologii w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk
 

Zespół


VRlab team photo (at spring 2011)

Zespół VRlab powstał jesienią 2010 roku w celu realizacji zadań zaplanowanych w ramach projektu “q.3D: Badania prototypów” finansowanego ze środków grantu NCBiR i realizowanego w Instytucie Psychologii PAN.

Skład osobowy zespołu ukształtował sie jednak wcześniej bo w 2008 roku, gdy

  • dr Grzegorz Pochwatko,
  • dr Max Bielecki,
  • dr Mateusz Gola
  • Jan Kamiński,
  • Maciej Skorko,

stworzyli nieformalną grupę z zamiarem powołania do życia laboratorium B+R dedykowanego tworzeniu narzędzi łączących metody badawcze psychofizjologii z technologiami rzeczywistości wirtualnej.

Wspólna praca doprowadziła do powstania dwóch kolejnych wersji projektu badawczego, które w latach 2008 i 2009 zostały zgłoszone do konkursów o środki UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (1.4.1), przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej.

W roku 2010 z dalszej współpracy zrezygnował Jan Kamiński, skład zespołu uzupełnili:

  • Ewa Domaradzka
  • Andrzej Wiatrow
  • Paweł Dobrowolski
  • Bartosz Sobczyk
  • Krzysztof Hanusz

Dr Grzegorz Pochwatko


Doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii PAN. Kierownik grantu.

Zainteresowania badawcze:

Nieuświadamiane emocje, postawy i dokonywanie wyborów; funkcjonowanie ludzi w generowanych komputerowo środowiskach (symulacje i gry komputerowe); interakcje człowiek – awatar.

Członek European Association of Social Psychology (full member)


Ewa Domaradzka


Magister psychologii, doktorantka.

Magister psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Social Psychology (psychologia społeczna w języku angielskim), uczestniczka Środowiskowych Studiów Doktoranckich SWPS i IPPAN, członkini Interdisciplinary Center for  Applied Cognitive Studies (ICACS).

Zainteresowania badawcze:

procesy poznawcze, eye tracking, zastosowania psychologii w praktyce – szczególnie marketingowej, nowe technologie w badaniach, wirtualne środowiska 3D oraz procesy poznawcze i emocjonalne w nich zachodzące

Read the rest of this entry »


Dr Mateusz Gola


Psycholog, Neurokognitywista. Adiunkt w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Absolwent SWPS na kierunku Psychologia Kliniczna oraz Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka. Członek Society for Psychophysiological Research oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Wykładowca na kierunku Neurokognitywistyka.

Zainteresowania badawcze:

Elektrofizjologiczne korelaty uwagi. Terapia poznawczo-behawioralna. Zastosowanie nowych technologii w badaniach psychofizjologicznych oraz w terapii. Rola uwagi w modulacji percepcji czasu.

Read the rest of this entry »